VIP GEZİ 2 BOYDAN BOYA DOĞU KARADENİZ

VIP GEZİ 2 BOYDAN BOYA  DOĞU KARADENİZ

VIP GEZİ 2 ŞATIROĞLU KONAĞINDA KONAKLAYARAK  TÜM DOĞU KARADENİZ  (6 GECE 7 Gün)

Değerli konuklarımız  tüm önlemlerimizi almış olarak doğada müstakil olduğumuzdan ve kitle turizmi yapmadığımızdan en az risk taşıyan işletmeler içerisindeyiz, en kısa sürede her şeyin normale dönmesi dileklerimizle. Rezervasyonlarımız devam etmektedir. 

   Buraya gelirken kendi evinize gidiyor gibi hissetmenizi, daha sakin ve daha çok dinlenebileceğiniz, sadece yöreyi gezmeyi değil yöreyi yaşamanızı ve yöre insanıyla yakından tanışıp Karadeniz insanının sempatik tavrını yakından görüp yaşayacağınız bir seyahat olmasını hedefliyoruz. Yöre tarihi ve geleneklerine uygun otantik Şatıroğlu Konağında, ahşap veya kütük evde konaklayıp, yöresel lezzetleri tadabileceğiniz ve yaşayışları görebileceğiniz, sırf resim çekineceğiniz değil, bölgeyi yaşamanızı sağlamayı hedefliyoruz . Karadeniz’in görülmesi gereken en güzel yerlerini sizi fazla yormadan görmenizi sağlamayı amaçlıyoruz.

   Aracınız ile geliyorsanız veya araç kiralayıp gezmeyi amaçlıyorsanız size nerelere nasıl gidilir bilgilendiririz ,yok biz bunlar ile uğraşamayız her şeyi siz koordine edin biz uğraşmayalım diyorsanız Tursab üyesi araçlar ile gezmenizi sağlar bu şekilde  Tüm Doğu Karadeniz’i gezebilirsiniz. Bu gezinizi resim çekerek ve kameraya alarak ölümsüzleştiriyoruz. Benim Karadeniz gezim özel olsun tüm Doğu Karadeniz’i yorulmadan keyifle gezmek istiyorsanız bu konaklama şekli tam size uygun. Karadeniz’i gezenlerden farkım olsun, büyük şehir gürültüsünü duymak istemiyorum, insanlarla içiçe değil doğada doğayla içiçe olmak istiyorum, patikalarda yürümek, fotoğraf çekmek, ağaçtan meyve koparıp yemek, derede yüzmek, alabalık tutmak, mahalle kahvesinde çay içip sohbet etmek, Karadeniz’i özgürce yaşamak istiyorsanız tüm bunları Şatıroğlu Konağında konaklayarak yapabilirsiniz..

1.GÜN

   Sizi hava alanı veya otogardan alınmanızı sağlayıp Rize Botanik çay bahçesinde çay içerek Rize’yi tepeden izledikten sonra dolmataş konakları ile meşhur Fındıklı Çağlayan Köyündeki Şatıroğlu Konağına geliyoruz hoş geldin ve tanışma ikramı.

   Çağlayan Vadisindeki tarihi dolmataş konaklar ve serenderler ile taş köprüleri, çay bahçelerinde çayın toplanmasını ve satılmasını görme, fındık tarlalarında ve derede gezip doğanın verdiği huzuru ruhunuzda hissetmek.

   Akşam yemeği konakta.

2.GÜN

   Serenderin altındaki köy kahvaltısı sonrası yeşil cennet olan Ayder  Yaylası ve Zil Kale gezilebilir. Yol güzergahı üzerinde bulunan çay bahçeleri ile süslü yeşilin her tonunu görebileceğiniz Fırtına Deresi’ne gidilebilir. İsteyen konuklarımız burada rafting veya derenin üzerinden Zipline yapabilecek veya yapanları izlerken doyumsuz tat alacaklardır.

   Akşam yemeği konakta

3.GÜN

   Konakta yapacağınız köy kahvaltısından sonra Karadeniz’in simgesi haline gelmiş Uzun Göle gidilebilir. Yol üzerinde ziyaret edilen çay fabrikasında çayın işlenişini izleme imkanı vardır. Göl etrafında Yapacağımız yürüyüşte bol bol resim ve görüntü alabilirsiniz.

   Akşam yemeği konakta.

4.Gün

   Karadeniz’in simgelerinden biri olan Arhavi Çifte Köprüler ,dikyamaç yaşam müzesi ve doğanın içindeki bir patika yoldan yürüyerek ulaşılan Mençuna Şelalesi gezilebilir. Mevsimine göre hava şartları uygunsa derede yüzülebilir .

   Akşam yemeği dolma taş konağımızda .

5.Gün

   Sabah serenderin altında kuş sesleri dinleyerek yapacağımız nefis kahvaltıdan sonra yeşilin dantel gibi işlendiği yollardan ağaçların göle tablo gibi yansıdığı bir cennet Borçka Kara Göl gezilebilir.

   Akşam yemeği konakta.

6.Gün

Konakta alacağımız kahvaltı sonra iki tercihten birini yapıyoruz

1-Batum’a geçilebilir Karadeniz’in en güzel sahil şeridi eski demir perde ülke kalıntıları Batum şehri gezilir ,teleferik ile tepeye çıkıp Batum’a kuş bakışı bakabilirsiniz  ve içerisinde 5000 bitki ve ağaç çeşidi bulunan dünyanın en büyük botanik bahçelerinden birisi olan Batum Botanik Bahçesini ve yerel halk pazarını gezebilirsiniz.

2- Hava şartlarına göre  yayla gezisi (bu gezi yayla turları yapan   profesyonel yasal firmadan destek alınmaktadır )

   Akşam yemeği konakta.

7.Gün

   Sabah Konaktaki Kahvaltıdan sonra uçak saatınız uygunsa  Maçka Altındere Milli Parkının içerisinde yer alan Sümela Manastırını gezebilir, uçak saati durumunuza uyarsa meşhur Akçaabat köftesi yedikten sonra sizleri bir daha ki Şatıroğlu Konağında ağırlamak dileği ile  hava alanı veya otogara uğurluyoruz.

YANINIZDA ŞU KIYAFETLERİ BULUNDURMANIZI ÖNERİRİZ

   Yağmurluk, şemsiye, kışlık mont, kazak, 2 ayakkabı (biri spor, tabanı yüksek olmayan ve bilekleri saran, doğada rahat yürüyebileceğiniz bir ayakkabı), bol çorap, şort, mayo, güneş kremi, şapka, alabalık tutabileceğiniz malzeme .

Fiyatlar 2022 Sezonu için geçerlidir

  • 4 kişilik aile veya grup için kişi başı 6.000,00 ₺
  • 3 kişilik aile veya grup için kişi başı 7.000,00 ₺
  • 2 kişilik aile veya grup için kişi başı 9.000,00 ₺

Bunların dışındaki kişi sayıları konuşularak planlanır.

FİYATA DAHİL OLANLAR

  • Karadeniz’e geldiğinizden itibaren bütün gezi boyunca sürücü ve rehberliğinizi yapacak Tursab üyesi araç ile yapılacak bütün gezileriniz,
  • Sabah kahvaltıları , akşam yemekleri, çay, kahve su gibi içecekler,
  • Gezi boyunca önemli anlarınız çekim yapılıp flaş belleğe yüklenerek verilir.

Bayrak Sayacı